23-26 10 2009R - Mistrzostwa i Puchar Polski - Zabrze 2009

W dniach od 23 do 26 października 2009 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów oraz Puchar Polski w Zabrzu. Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji licznie pojechało reprezentować nasze miasto Sopot na mistrzostwach, gdzie zajęło czwarte miejsce drużynowo, tracąc 3 punkty do trzeciego miejsca. Indywidualnie zawodnicy z SSKiR również zajęli czołowe miejsca. Weronika Krajewska wywalczyła mistrzostwo Polski w kat. Fitness gimnastycznego juniorek. W tej samej kat. piąte miejsce zajęła Paulina Rocławska, która jako pierwsza w historii całej federacji wystartowała na takich zawodach mając 13 lat. Henryk Hryszkiewicz zajął V-ce mistrzostwo Polski w kat. weteranów 40-49 lat open, lecz na tym nie pozostanie, i przygotowuje lepszą formę na mistrzostwa świata, które odbędą się w Białystoku w Polsce. W kat. fitness sylwetkowym juniorek brąz wywalczyła Marta Goszczyńska, natomiast w kat. fitness sylwetkowym kobiet w Pucharze Polski szóste miejsce zajęła Asia Ignaciuk, która mimo wysokiego poziomu zaprezentowała się bardzo dobrze. W Pucharze Polskie również startowała Paulina Dębska, która zachwyciła swoim układem dowolnym i nienaganną sylwetką, wywalczając trzecie miejsce. W kat. kulturystyce juniorów do 75kg. zadebiutował i przy tym zajął 9 miejsce Damian Nowak.